تصاوير آينده دور زمين پس از خاموشي خورشيد/ تبديل خورشيد به کوتوله سفيد
قارچ توپر
رولت اسفناج
سيب زميني پنيري
سس سالاد رانچ (ranch)
فروشگاه اینترنتی گیلاس عرضه کننده برند های لوکس اروپایی
تبلیغات : اولين پرتال تخصصي صنعت ساختمان و اصناف مرتبط
اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید،در یانک اطلاعاتی ما ، جستجو کنید:  
اشتراک گذاری در Face Book  اشتراک گذاری در twitter  اشتراک گذاری در Google Reader  اشتراک گذاری در Digg
تصاوير آينده دور زمين پس از خاموشي خورشيد/ تبديل خورشيد به کوتوله سفيد
1391/02/17mehrnews.com
تعداد بازدید : 559
رشيد/ تبديل خورشيد به کوتوله سفيد
کشف بقاياي خردشده سياره‌هايي که شباهت قابل توجهي به زمين ما دارند در اطراف ستاره‌هاي کوتوله سفيد چشم اندازي از آينده سياره ما را نشان مي‌دهد.

به گزارش خبرگزاري مهر، کارشناسان فيزيک نجومي دانشگاه وارويک در انگلستان چهار ستاره کوتوله سفيد کشف کرده اند که اطراف آنها تکه هاي خرد شده سياره ها به چشم مي خورد.

در طي زندگي يک ستاره در دوران پيري برخي از ستارگان که از حد مشخصي بزرگتر باشند به سياه چاله و اگر از اين حد کوچک‌تر باشند تبديل به کوتوله سفيد مي‌شوند.

ماده تشکيل دهنده کوتوله‌هاي سفيد به اندازه‌اي به هم فشرده‌است که يک قاشق غذاخوري آن چند تن وزن دارد.

کوتوله‌هاي سفيد، که تعدادشان در کهکشان ما نسبتاً زياد است، آخرين مرحله تکامل بسياري از ستاره‌ها هستند. ستاره‌هايي که جرمشان تقريباً معادل جرم خورشيد (2/1 جرم خورشيد) و يا کمتر از آن است به احتمال زياد همگي به کوتوله سفيد تبديل مي‌شوند.

کشف بقاياي خردشده سياره هايي که شباهت قابل توجهي به زمين ما دارد در اطراف ستاره هاي کوتوله سفيد چشم اندازي از آينده سياره ما را نشان مي دهد

اين محققان با استفاده از تلسکوپ فضايي هابل دريافتند که متداول ترين عنصرهايي که در اطراف اين چهار کوتوله سفيد ايجاد مي شود، اکسيژن، منيزيم، آهن و سيليکن است درست همان چهار عنصري که 93 درصد از زمين را  تشکيل داده است.

محققان با استفاده از تلسکوپ فضايي هابل وسيعترين تحقيقات را تاامروز در رابطه با ترکيب شيميايي اتمسفرهاي ستاره هاي کوتوله سفيد انجام داده اند.

بوريس گانسيک از دپارتمان فيزيک دانشگاه واويک که رئيس اين تيم تحقيقاتي بود اظهار داشت که فرآيند مخربي که موجب شده اين حلقه هاي گرد وخاک اطراف اين ستاره هاي کوتوله سفيد ايجاد شوند يک روز در منظومه شمسي ما شکل مي گيرند.

آنچه که امروز در اين ستاره هاي کوتوله سفيد مشاهده مي کنيم ممکن است چند صد سال نوري ديگر براي زمين ما رخ دهد.

اين محققان با استفاده از تلسکوپ فضايي هابل دريافتند که متداول ترين عنصرهايي که در اطراف اين چهار کوتوله سفيد ايجاد مي شود، اکسيژن، منيزيم، آهن و سيليکن است درست همان چهار عنصري که 93 درصد از زمين را  تشکيل داده است

وي افزود: درحالي که ستاره هايي چون خورشيد ما به پايان زندگي خود تبديل مي شوند و سوخت هسته اي مرکز آنها خالي مي شود،  به ستاره هاي بزرگ سردي تبديل مي شوند. وقتي اين اتفاق در منظومه شمسي ما رخ دهد، ميلياردها سال بعد از اين، خورشيد سياره هاي داخلي را چون زهره و عطارد را فرو مي خورد.

مشخص نيست که زمين توسط خورشيد، در فاز خاموشي که به يک غول سرخ تبديل مي شود زمين را فرومي خورد يا خير، اما اگر زمين باقي بماند سطح آن بريان مي شود.

محققان اظهار مي دارند که اين تصوير ترسناک خوشبختانه آينده دور جهان ما خواهد بود، زماني که گرماي هسته اي خورشيد براي هميشه خاموش شود

مطالب مرتبط
 برج هاي 487 متري در سياره پلوتو کشف شد(1395/10/21)
 کشف سنگهاي مشابه زمين در سياره مريخ(1394/04/28)
 تپه هاي شني و آتشفشان مريخ را ببينيد(1393/07/21)
 شاهکار جديد تلسکوپ هابل(1393/01/04)
 سياره جديدي که به دور يک ستاره يکسان به دور خورشيد ما مي چرخيد کشف شد.(1392/10/27)
   
ورود به سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT تجمیع
ورود به وب سایت گیلاس
مرجع جامع مراکز درمانی پزشکان و داروئی آی پزشک
وانیل کوکی
ورود به کاشی سنتی رنجبران
مجله سلامتی و زندگی افرنگ
 
جزئیات خبر
     
تازه های علم مقاله ها همایش ها تازه های نشر تعرفه تبلیغات
شرکت مهندسی فرا ارتباط به پویان طراح و تولید کننده وب سایت های کاربردی با قابلیت مدیریت اطلاعات حرفه ای ، امن با کمترین هزینه